11.04.2017 sa už po siedmykrát stretli šachisti v Základnej škole na Okružnej ulici 17 v Michalovciach, aby zabojovali O pohár primátora mesta. V turnaji žiakov a žiačok základných škôl, pod prísnym ale spravodlivým okom hlavného rozhodcu Radoslava Ondu zo Šachového klubu Zemplín Michalovce, súťažilo 38 šachistov  rôznych  vekových kategórií.

Víťazkou v kategórii žiačok sa stala Karin Majirská zo Základnej školy na ulici Okružnej 17 v Michalovciach. Druhé miesto obsadila Marta Bajuszová zo Základnej školy na  ulici J. Švermu 6 v Michalovciach a tretie miesto Diana Čačková rovnako zo Základnej školy J. Švermu 6 Michalovce.

V kategórii žiakov prvé miesto obsadil Juraj Hadžala, druhé miesto Marko Kotora a tretie miesto Samuel Šandor, všetci zo Základnej školy na ulici Okružnej 17 v Michalovciach.

Víťazom blahoželáme a želáme veľa šachových úspechov.