NA ZNÁMOSŤ SA VŠETKÝM DÁVA, MIMORIADNA VIANOČNÁ SPRÁVA…

Všetko, čo ruky, nohy malo, sa 22.12. do školy ponáhľalo…

Žiakov na ŠESTKE čakal výnimočný deň. Mali možnosť sami si namiešať pravý vianočný koktail. A ingredienciami veru nešetrili.Vôňa ihličia, medovníčkov, vianočného punču a vetvičiek imela  pre šťastie tvorili základ, ku ktorému s fantáziou pridali dielka vlastných rúk od výmyslu sveta. Atmosféru vianočnej burzy umocňovali nielen radosť a pohoda, ale  aj obchodný kumšt žiakov.  

Predávajúci sa „trhovali“ s kupujúcimi. Spokojnosť bola na oboch stranách. Žiaci si ani neuvedomili, že si kúpou či predajom prakticky precvičovali finančnú gramotnosť.Čerešničkou na vianočnom koktaile bol futbalový zápas, pri ktorom proti sebe nastúpili: výber žiakov školy  a FC Teachers. Zápas sa skončil víťazstvom FC Teachers 4:2.

Zápas sledovala celá škola a  CHEMKOSTAV ARÉNA sa  od povzbudzovania otriasala v základoch. Počas prestávky sa súťažilo, losovali sa lístky v tombole a nechýbalo ani vystúpenie mažoretiek.                   

Po zápase sa športová atmosféra zmenila ako šibnutím čarovného prútika. Zhaslo svetlo, nastalo ticho a  halou sa začala ozývať najkrajšia koleda Tichá noc, svätá noc… V trblietavom svetle sviečok  ju oduševnene spievali všetci.

Takto príjemne a  spoločne prežili posledný školský deň pred Vianocami žiaci ZŠ Okružná 17.