Poznanie otvára nové možnosti pre každého, to bol názov v poradí už  šiestej žiackej vedeckej konferencie žiakov základnej školy Okružná 17 v Michalovciach, ktorá sa konala 8. novembra 2012 v rámci týždňa vedy a techniky. Garantom žiackej vedeckej konferencie bola riaditeľka školy pani magisterka Eleonóra Kanócová.

Počas konferencie sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavého z rôznych oblastí. Poznaniu predchádza poznávanie, a to nikdy nebolo, lacnou záležitosťou. Históriu peňazí priblížil, štvrták, žiak pani učiteľky Ľudmily Kulikovej – Ondrej Sivák. Nielen peniaze hýbu svetom a našou planétou.

Presvedčili o tom Kristína Štafurová a Martina Timková z 8. C triedy, ktoré tému nepokojnej planéty spracovali pod vedením pani učiteľky Anny Vojtkovej.

Medzinárodný futbalový rozhodca, pána Štefan Czető, porozprával o tom, ako behať pomedzi 22 hráčov, či uprostred niekoľkých tisícov divákov. Skrátka priblížil žiakom svet veľkého futbalu.

Že si pri riešení krížoviek rozvíjame pozornosť alebo dôvtip vedia Kamila Kopernická a Nika Kalinová, ktoré účastníkov  previedli pestrým svetom hlavolamov. Obe žiačky 5. C si vážnosť lámania hlavy uvedomili pod vedením pani učiteľky Sidónie Počatkovej.

Čaro sveta pod morskou hladinou priblížila štvrtáčka Miriam Kotorová, ktorá sa na delfíny, chobotnice a morské koníky pozrela spolu s pani učiteľkou Kulikovou.

Prehľad zaujímavých webových portálov a pomôcok využívaných na vyučovaní poskytla pani doktorka Mária Spišáková, ktorá vyučuje na Gymnáziu Pavla Horova matematiku, fyziku a informatiku.

Marcel Polák zo 6. D triedy, ktorý má rád výzvy, hlavolamy a skladačky, porozprával svoje zážitky z objavovania papierového sveta – origami.

Štyroch žiakov 8. C – Viktóriu Fedorovú, Slávku Magurovú, Viktóriu Gallikovú a Adama Saba, fascinujú pokusy i počítače zároveň, preto účatníkom za pomoci pani učiteliek Anny Nahálkovej a Štefánie Sabolovej,  priblížili využitie počítača pri pokusoch.

Celou konferenciu sprevádzali žiaci 8. C Antoni Grifo a Viktória Minčičová. Veľká vďaka patrí aj realizačnému tímu učiteliek pani magisterke Sidónii Počatkovej, pani doktorke Dane Hamarikovej a pani doktorke Štefánii Sabolovej, za zrealizovanie tejto konferencie.

Všetci zúčastnení potvrdili, že prežili zaujímavé popoludnie. Veríme, že sa stretneme opäť o rok.